Vyhľadávaniue

Steakové reštaurácie Banská Bystrica - celkovo 5 výsledkov


  Prémioví partneri

Angels Restaurant

Horná 25 (vchod z ul.Skuteckého),
97401 Banská Bystrica

HOTEL LUX Banská Bystrica

Námestie slobody 2,
97401 Banská Bystrica

Steak House Banská Bystrica

Nám. Š Moysesa 2,
97401 Banská Bystrica


Ostatné firmy

MAMMA MIA STEAK & PIZZA RESTAURANT

Zvolenská cesta 20A,
97405 Banská Bystrica

SOPRANO s. r. o.

Chabenecká 11,
97411 Banská Bystrica


Steakové reštaurácie Banská Bystrica

Potrebujete nájsť kvalitné spoločnosti z odboru steakové reštaurácie na Slovensku? Rýchle a jednoduché vyhľadávanie podľa kľúčových slov a kategórií ako steaková reštaurácia, steak house, hovädzí steak, kurací steak, bravčový steak na Slovensku.

Hľadáte steakovú reštauráciu v meste, v ktorom sa práve nachádzate? 

Adresarfiriem.sk vám umožní rýchle a jednoduché vyhľadávanie podľa kľúčových slov, kategórií, regiónov a miest, aj podľa jednotlivých ulíc v danom meste.

V reštauráciách sa môžete stretnúť s rôznymi názvami steakov. Hovädzie steaky majú svoje mená podľa kusu mäsa, z ktorého boli pripravené a každý hovädzí steak má špecifickú chuť a konzistenciu.

T-BONE STEAK

T-bone steak získal názov podľa chrbtovej kosti v tvare písmena T, ktorá pretína dva svaly: pravú sviečkovú a nízky roštenec. Jedná sa teda v podstate o dva steaky vysokej kvality v jednom. 

PORTERHOUSE STEAK

Porterhouse steak je v podstate väčší T-bone steak. Obsahuje väčší podieľ mäsa sviečkovej ako rožtenky. Oproti T-bone steaku sa jedná o silnejší rez mäsa, ktorý je vysoký v rozmere 3 až 7 cm, preto sa hodí ako chod pre dve osoby alebo pre väčších jedákov. 

TENDERLOIN

Tenderloin je menší hovädzí steak z palca alebo špičky sviečkovej. Ide o výberové, veľmi jemné a chutné mäso, čomu už tiež odpovedá cena. Tento kus mäsa je vhodnýi na prípravu tatarského bifteku. Mäso na tatarák ideálne naškrabte ostrým nožom, rozdiel oproti mletiu je poznať. 

FILET MIGNON

Mignon znamená v preklade malý. Filet mignon pochádza z malého kúsku mäsa, ktorý bol odobraný z konca sviečkovej a má veľmi jemnú a krehkú štruktúru, je možmé ho krájať i vidličkou. Steak nemá výrazne hovädziu arómu a podáva sa najčastejšie stredne alebo krvavo preprečený.

RIB EYE STEAK

Rib eye je steak z vysokej roštenky, jeho typickým znakom je „tukové oko“, po ktorom bolo takto pomenované. V reštaurácii sa s ním môžete stretnúť pod názvom „Entrecote“. Pokiaľ sa radíte medzi milovníkov šťavnatého mäsa s výraznou chuťou, dajte si Rib Eye steak! 

SIRLOIN

Sirloin je takmer bez tuku a pochádza zo zadnej časti zvieraťa, konkrétne zo stehna. Hodí sa najviac na grilovanie alebo na pečenie. Minimálna výška steaku by mala byť 2,5 cm.

NEW YORK STRIP (STRIPLOIN)

Strip je steak z nízkej roštenky s nízkym obsahom tuku. Mäso nieje toľko prerastené, keďže sa nachádza v časti svalu, ktorý nieje príliš aktívny a väčšinou máva len tenkú tukovú vrstvu. Nezabudnite, že rovnako ako všetky druhy mäsa na steak ho môžete posoliť až pri tepelnej úprave. Inak by ste prišli o všetku šťavu a to by bola škoda!

FLANK STEAK

Flank steak pochádza zo spodnej časti hovädzieho pupku. Mäso je vhodné na pečenie, ideálne v celku, potom sa krája v šikmom uhle na tenké plátky. Steak obsahuje vyšší obsah vlákien a mäso je o niečo tuhšie, preto musí byť vyzreté.

RUMP STEAK 

Rump steak sa pripravuje z hornej časti stehna. Mäso je chudé, preto je vhodné pre akúkoľvek tepelnú úpravu. Skvele chutí prudko opečený behom pár minút na panvici, alebo ugrilovaný na uzavretom grile. 

HANGER STEAK

Hanger je mäso zo svalu bránice. Nachádza sa v blízkosti pečene, ktoré mäsu dodáva silne korenenú chuť. Hanger steak je známy pre svoju vysoko aromatickú chuť a jedná sa o výberový kus mäsa. Vhodný je na grilovanie, prudké opekanie na panvici a na výrobu mäsových rolád. 

Jedinečný adresár firiem na Slovensku s podrobnými informáciami, kontaktnými údajmi a profesionálnymi videami. Najviac takýchto firiem nájdete v mestách Steakové reštaurácie Banská Bystrica, Steakové reštaurácie Bratislava, Steakové reštaurácie Trnava, Steakové reštaurácie Bratislava - Staré Mesto, Steakové reštaurácie Prešov, Steakové reštaurácie Košice, Steakové reštaurácie Bratislava - Ružinov, Steakové reštaurácie Zvolenská Slatina, Steakové reštaurácie Trenčianske Teplice, Steakové reštaurácie Bratislava - Petržalka a v ďalších.