Vyhľadávaniue

Pizza a donáška pizze - celkovo 263 výsledkov

Johny Italian Bistro

Palisády 23,
81101 Bratislava - Staré Mesto

Pizzeria OLIVO, donáška HALLO PIZZA

Námestie SNP 22,
974 01 Banská Bystrica

Pizzeria u Krta

Družstevná 89,
97632 Badín

Reštaurácia SOPRANO

Chabenecká 11,
97411 Banská Bystrica

Rusovský penzión a reštaurácia

Balkánska 114,
85110 Bratislava - Rusovce

Hotel Dominika Bratislava

Vlastenecké nám. 3,
85101 Bratislava - Petržalka

PIZZA HUT AUPARK SHOPPING CENTER

Einsteinova ul. 18,
851 01 Bratislava - Petržalka

PIZZA HUT Avion Shopping Park

Ivanská cesta,
821 04 Bratislava - Ružinov

PIZZA HUT Bory MAll

Lamač 6780,
841 06 Bratislava - Lamač

Corona Pizza Caffe

ul. 29.augusta č.26,
974 01 Banská Bystrica


1. ROŽŇAVSKÁ PIZZERIA, s.r.o.

Čučmianska 1685/11,
04801 Rožňava

75 restaurant & beer

Jégeho 8,
82108 Bratislava - Ružinov

Ajax Pizzéria

Michalská Bašta 29,
94001 Nové Zámky

Anatolia kebab, pizza

Dúbravská cesta 4,
84104 Bratislava - Karlova Ves

Andy´s pizza

Domkárska 17,
82105 Bratislava - Ružinov

ANTICA TOSCANA talianska reštaurácia

Maďarská 101/27,
85101 Rusovce

Atrium Restaurant

Hliny 1412,
017 01 Považská Bystrica

Belmondo pizzeria a sport pub

Belá-Dulice 427,
038 11 Martin

BIG PIZZA s.r.o.

Jantárová 8,
04001 Košice

Bôrik Stodola Max

Dlhé Hony 1,
05801 Poprad


Bruno pizza

Popradská 298/4,
949 01 Nitra

Cafe Bar Galeria

Námestie sv. Floriána 353/33,
01303 Varín

Café restaurant Junior

M.R. Štefánika 875/200,
09301 Vranov nad Topľou

Caffe Pizzeria Vanessa

Moyzesova 53,
022 01 Čadca

CAMPIONE PIZZERIA Zvolen

Smreková 3406/2,
960 01 Zvolen

CORINO Pizza

Môťovská 1,
96001 Zvolen

CUCABAMBA Pub & Restaurant

Jaltská 2,
040 22 Košice

CYPRIÁN - Sladký svet s.r.o.

Námestie osloboditeľov 951,
07101 Michalovce

Da Vinci Bistro

M. Curie Sklodowskej 19,
85105 Bratislava - Petržalka

Domino's Pizza Slovakia

Einsteinova 24,
85101 Bratislava - Petržalka

Pizza a donáška pizze

Potrebujete nájsť kvalitné spoločnosti z odboru pizza a donáška pizze na Slovensku? Rýchle a jednoduché vyhľadávanie podľa kľúčových slov a kategórií ako pizzeria, rozvoz pizze, najlepšia pizza, pizza šunková, pizza syrová, pizza pikantná, pizza klobásová, pizza salámová, pizza tuniaková, pizza quattro formaggi, pizza s olivami, pizza s nivou, pizza s kuracím mäsom, pizza barbecue na Slovensku.

Máte radi pizzu? Vyberte si z ponuky množstva pizzérií, nájdite tú najchutnejšiu pizzu alebo najrýchlejšiu donášku.

Nájdite si na Adresarfiriem.sk pizzériu, kde si prídete na svoje. Nájdite si pizzériu, kde vám ponúknu široký výber pizze, či už klasickej, pikantnej, vegetariánskej, bezlepkovej, sladkej, pravej talianskej, alebo aj hrubej americkej. Pozrite si tiež ponuku príloh na pizzu, pizza štanglov, či detskej alebo XXL pizze.

Rozhodnite sa pre pizzériu, ktorá Vám doručí jedlo zdarma a k pizzi dostanete aj nápoj. Vyberte si pizzu blízko Vášho domova, či práce, kde si prevezmete objednávku aj sami. Vyhľadajte si pizzériu, v ktorej máte zaručené doručenie v čo najkratšom čase. Objednajte si okrem pizze aj polievky, cestoviny, či iné menu.

Nájdite si pizzériu, kde sa nie len dobre najete, ale tiež si posedíte s priateľmi, rodinou, deťmi, či kolegami v príjemnom prostredí. Vyberte si pizzériu, v ktorej Vám Vašu obľúbenú lahôdku prinesú priamo z pece s prílohami, aké si sami zvolíte. Vyberte si podnik, kde okrem chutnej pizze dostanete kvalitne načapované pivo, víno podľa výberu a dostatočne bohatú ponuku nealkoholických nápojov. Nájdite si pizzériu, v ktorej Vás okrem Vami obľúbených jedál prekvapia aj pizzou s aktuálnou sezónnou oblohou. Nezabudnite ani na špeciálne pizze vlastné každej dobrej pizzérii. Chutnú, bohatú, chrumkavú a voňavú pizzu si vyberiete z veľkého množstva ponúk na jednom mieste.


Pizza je jedlo z cesta talianskeho pôvodu. Typicky je tvorené tenkým cestom kruhového tvaru, na ktorom je zmes paradajkového pretlaku, syra a ďalších prídavných pochutín a potravín podľa receptu, ako napr. olivy, sardinky, šampiňóny, cibuľa, saláma, ančovičky. Tvar, ani hrúbka nie sú pravidlom.

Prvý dokumentovaný výskyt pojmu pizza sa datuje okolo roku 1000 a to v dialekte z okolia talianskeho Neapolu. Znamená približne tlačiť, ťahať - vzťahujúc sa na pohyby rúk pri vhadzovaní pizze do pece a jej vyberanie.

Pizza sa považuje za pôvodný pokrm roľníkov z oblasti Kampánia pri Neapole. Avšak dôkazy pečenia ploských tenkých bochníkov kysnutého cesta na horúcom kameni pochádzajú ešte z čias Etruskov, obývajúcich okrem iného i taliansku oblasť. Na takúto placku cesta sa zvykli položiť rôzne oblohy z dostupných potravín a nazývali to focaccia.

O pár storočí neskôr sa iniciatívy pri vynachádzaní pizze chopili Gréci a skúsili položiť potraviny nie už na upečené cesto, ako to robievali Etruskovia, ale na čerstvo vyťahanú placku a zapiekli to spolu. Napokon Rimania pri dobyvateľských aktivitách v Európe sa na svojom ťažení v Grécku obslúžili zabehnutou technológiou a začali vhadzovať prvé prototypy pizze do pecí v celom Taliansku. Dokonca Cato, žijúci v rokoch 234-149 pred Kr., opisuje grécku špecialitu - čo je typ prvej pizze: tenké kruhové cesto s olivovým olejom, medom, korením, pečené na kameni. Takto sa v rôznych podobách experimentovalo s pizzou (a jej rôznymi názvami) až do obdobia veľkého prevratu v jej príprave: do roku 1520, kedy boli do Talianska privezené prvé paradajky (rajčiaky) z Južnej Ameriky.

Prevrat v technológii pizze bol pozvoľný, keďže Európania považovali južnú Ameriku a všetko z nej v prvých rokoch za jedovaté. Avšak vďaka patrí odvážlivcom, ktorí sa nebáli experimentovať s rajčinami. Chudoba v okolí Neapolu v tom čase tiež napomohla, pretože cesto s lacnými rajčiakmi (ktorým sa začalo v Taliansku dobre dariť) bolo jednoduché, cenovo prístupné a navyše chutné pre pospolitý ľud. Jedlo sa rýchlo rozšírilo, ale na prvú pizzériu si muselo ľudstvo počkať až do roku 1820, kedy v Neapoli a nazývala sa „Marotte“.

Prvé dodávky pizze robil Raffaele Esposito v roku 1889 z reštaurácie Pizzeria Pietro il Pizzaiolo v Neapole a to pre kráľa Umberta I. a jeho manželku kráľovnú Margheritu, ktorí ňou boli nadšení. Esposito piekol tri druhy pizze, a to v národných farbách Talianska: s rajčiakmi, mozarellou a bazalkou. Či to bolo naozaj kvôli chuti alebo kvôli patriotistickej kráľovnej Margharite, nevedno, ale svoj názov Margherita si zachovala podnes a je na svete najobjednávanejšou pizzou vôbec.

O ďalší rozvoj pizze sa postarali talianski imigranti v Amerike, kam si svoju technológiu priniesli so sebou. Pizzu Margherita piekli s mozzarellou a oreganom. Časom ju začali pripravovať nie v peci ale na panvici a jej forma sa prispôsobila do roku 1945 americkému fast food štýlu. Prvá oficiálna americká pizza mala názov Chicago-Style a pochádza z roku 1943.

V roku 1948 sa začalo predávať prvé predpripravené pizza-cesto. V 50. až 60. rokoch sa v Amerike stala pizza štandardným fast food jedlom popri hot dogu a jablkovom koláči.


Jedinečný adresár firiem na Slovensku s podrobnými informáciami, kontaktnými údajmi a profesionálnymi videami. Najviac takýchto firiem nájdete v mestách Pizza a donáška pizze Bratislava, Pizza a donáška pizze Trnava, Pizza a donáška pizze Košice, Pizza a donáška pizze Nitra, Pizza a donáška pizze Banská Bystrica, Pizza a donáška pizze Zvolen, Pizza a donáška pizze Rimavská Sobota, Pizza a donáška pizze Trenčín, Pizza a donáška pizze Prešov, Pizza a donáška pizze Bardejov a v ďalších.