Vyhľadávaniue

Koliby a salaše - celkovo 13 výsledkov

Koliba Holica

Huty 227,
02732 Zuberec

Koliba Potoky

Košická Belá 1628,
044 65 Košická Belá

Koliba u Šidla

Medvecké 52,
93541 Plavé Vozokany

Koliba Zlatá Podkova

Sídlisko KVP Grunt II. 3140,
040 23 Košice

Koliba Zuzanka

Kollárova 7,
03901 Turčianske Teplice

Lyžiarke stredisko Ski - Grúniky

Oravská Polhora 1006,
02947 Oravská Polhora

OD STARKEJ - donáška jedál

Kamzík - Vrch,
83101 Bratislava - Nové Mesto

Reštaurácia 4REST

Jakubská cesta 29/B,
97401 Banská Bystrica

Reštaurácia Koliba

Za priekopou 1,
04016 Košice-Myslava

Reštaurácia Stroodel

Brečtanová 1/A,
83101 Bratislava - Nové Mesto


Reštaurácia ŠARIŠSKÁ CHIŽA

Hlavná 67,
08001 Prešov

Salaš DETVAN s.r.o.

Detva 612,
96212 Detva

SKI ZÁBAVA HRUŠTÍN

Hruštín,
029 01 Hruštín


Koliby a salaše

Potrebujete nájsť kvalitné spoločnosti z odboru koliby a salaše na Slovensku? Rýchle a jednoduché vyhľadávanie podľa kľúčových slov a kategórií ako koliby, salaše na Slovensku.

Chcete priateľom zo zahraničia ukázať našu históriu? Kultúrne sa vyžiť a vychutnať si pri tom tradičné slovenské jedlá? Užite si slovenský folklór s priateľmi, známymi aj svojimi deťmi v slovenských salašoch a kolibách.

Ak už dlho máte chuť na pravé bryndzové halušky z dreveného taniera, sladké pirohy, či pravú žinčicu, tak  ten najlepší zážitok spojený s týmito lahôdkami získate v drevených zruboch obkolesujúcich krásnou slovenskou prírodou, v ktorých znie ľudová hudba a zamestnanci sú vyobliekaní v krojoch podľa krajov.  Z mnohých slovenských salašov a kolíb si vyberte  tie, ktoré okrem chutného jedla kladú dôraz aj na iné služby, či už ide o živú ľudovú muziku, kontakt so zvieratami, organizáciu rôznych podujatí pre verejnosť, ale aj súkromných spoločenských akcií, predaj ich vlastných domácich produktov alebo ukážky ich výroby a ďalších remesiel.

Prezrite si výrobné a hospodárske jednotky, farmy,  strávte čas pri pasení zvierat, dojení zvierat, starostlivosťou o ne, všetko v jednom salaši. Po náročnej práci sa dobre najedzte v kolibe a prezrite si, čo bolo v minulosti charakteristické pre pastierov.

Vyberte si taký salaš a kolibu, kde zažijete tradičný folklór v súčasnom prevedení. Zasúťažte si v strihaní oviec, varení guľášu, alebo kosení trávy.   Ukážte svojim deťom, ako sa žilo v minulosti, povozte ich na koníkoch, nechajte ich uvoľniť sa pri rôznych detských súťažiach a aktivitách. Príďte sa pozrieť na sezónne slávnosti, ako napríklad pálenie vatry, dožinky,  či zabíjačka spojená s ochutnávkou. Všetko o tradičnom jedle a zvykoch si nájdete na jednom mieste.  

Jedinečný adresár firiem na Slovensku s podrobnými informáciami, kontaktnými údajmi a profesionálnymi videami. Najviac takýchto firiem nájdete v mestách Koliby a salaše Bratislava, Koliby a salaše Turčianske Teplice, Koliby a salaše Zuberec, Koliby a salaše Košická Belá, Koliby a salaše Plavé Vozokany, Koliby a salaše Košice, Koliby a salaše Banská Bystrica, Koliby a salaše Prešov, Koliby a salaše Detva a v ďalších.