Vyhľadávaniue

Francúzske reštaurácie - celkovo 0 výsledkov

Nenašli ste firmu, ktorú hľadáte? Pozrite si iné odporúčané firmy, prípadne nám odporučte zaujímavé a kvalitné firmy z Vášho regiónu.


Francúzske reštaurácie

Potrebujete nájsť kvalitné spoločnosti z odboru francúzske reštaurácie na Slovensku? Rýchle a jednoduché vyhľadávanie podľa kľúčových slov a kategórií ako francúzska reštaurácia, francúzske jedlá na Slovensku.

Francúzska kuchyňa je vo svete preslávená svojou originalitou, vysokou úrovňou prípravy a servírovania jedál, pestrosťou zloženia jedálneho lístka i estetickým vzhľadom a chuťovými vlastnosťami pripravených pokrmov. V každej krajine má kuchyňa svoje zvláštnosti a charakteristické črty. Francúzsku kuchyňu možno označiť z jednej strany ako kuchyňu majstrov, dokonca umelcov- konzumentov, pri súčasnom plnom rešpektovaní zásad zdravého stravovania.

Základnými potravinami francúzskej kuchyne sú teľacie, hovädzie, baranie a hydinové mäsá, ryby, zverina, zelenina, ovocie a mliečne výrobky. Príprava pokrmov podľa francúzskej kuchárskej školy má svoje charakteristické črty. Predovšetkým ako tuky sa pri príprave používajú hlavne maslo a olej. Francúzska kuchyňa vyniká svojráznym postupom prípravy polievok, omáčok a štiav. Základnou zložkou pri ich prípravy sú rôzne druhy vývarov / tzv. fondy/, ktoré sa získavajú pri varení, pečení a dusení mäsa, kostí, zeleniny a rozličných koreninových prísad.

Grand bouillon, ktorý predstavuje silný vývar z hovädzích kostí, koreňovej zeleniny a odrezkov mäsa. Je základnou surovinou na prípravu rôznych polievok a omáčok.

Pri príprave mäsitých pokrmov dusením sa postupuje tak, že najprv sa pripraví zeleninový základ, do ktorého sa pridajú rôzne druhy korenín, a potom sa na tomto základe dusí príslušné mäso. Dusené pokrmy sa zahusťujú buď múkou, alebo omáčkami. Pri zahusťovaní múkou sa postupuje tak, že základ sa vydusí na tuk, pridá sa primerané množstvo múky, ktorá sa opraží, zalej vývarom a nechá sa dobre prevariť. Na zahusťovanie sa používajú aj základné druhy omáčok.

Pokrmy na vyprážanie sa obaľujú viacerými spôsobmi. Najjednoduchším spôsobom je namáčanie suroviny po osolení a okorenení do cestíčka na vyprážanie. Podstatne náročnejšie je obaľovanie suroviny trojobalom. Surovina sa osolí, okorení a obalí múkou, potom sa namočí do rozšľahaných vaječných žĺtkov a napokon sa obalí strúhankou. Ak sa pokrmy pripravujú na rošte, pri obaľovaní sa postupuje tak, že po osolení a okorenení sa surovina buď natrie, alebo lepšie namočí do roztopeného masla a až potom sa obalí strúhankou. Vo francúzskej kuchyni je veľmi obľúbené obaľovanie pokrmov múkou alebo strúhankou s prísadou postrúhaného syra.

Vo francúzskej kuchyni sa ako prísady veľmi často používajú šampiňóny a hľuzovky.

Základnou surovinou na prípravu príloh k hlavným pokrmom sú zemiaky. Podávajú sa rozličnej upravené: opekané, vyprážané, varené, vo forme kaše apod. Veľmi obľúbenou prílohou sú rôzne druhy zeleniny udusenej na masle s prísadou nadrobno posekanej zelenej petržlenovej vňate, ako aj zeleninové šaláty, pripravené zo surovej zeleniny s nálevom vinai- grette. Už menej sa ako príloha používa rozlične upravená ryža a cestoviny. Ako doplnok sa prakticky ku každému pokrmu podáva biely chlieb.

Neodmysliteľnou súčasťou každého francúzskeho jedálneho lístka v ktoromkoľvek ročnom období i dennom čase sú syry, ktoré sa konzumujú spravidla po hlavnom jedle. Vo Francúzsku je na trhu veľmi bohatý výber rozličných druhov špeciálne upravených syrov, takže konzument má možnosť striedať rozličné druhy a pritom nemusí mať problém zo stereotypu požívania toho istého pokrmu.

Celkom prirodzeným a samozrejmým zakončením francúzskeho stolovania je podávanie vína, ale len v obmedzenom množstve, pričom sa kladie veľký dôraz na zladenie chuťových a dietetických vlastností pokrmu a podávaného vína. Každá skupina jedál vyžaduje totiý iný druh vína, aby trávenie bolo optimálne.

Jedinečný adresár firiem na Slovensku s podrobnými informáciami, kontaktnými údajmi a profesionálnymi videami. Najviac takýchto firiem nájdete v mestách a v ďalších.