TATRASVIT SVIT- SOCKS, kvalitné slovenské ponožky

Adresa: Dlhé hony (vedľa OC MAX),
05801 Poprad
Telefón: 052 7756739
052/7756433
E-mail: tatrasvit@tatrasvit.sk
Web: www.tatrasvit.sk

Založenie:

Vo Svite má výroba ponožiek a pančuchových nohavíc dlhoročnú tradíciu a to už od roku 1934. Neďaleko Popradu, v Batizovciach v rokoch 1934 -- 1935 založila firma BAŤA nový podnik, do ktorého sústredila výrobu syntetických vlákien a materiálov. Nasledovalo budovanie prevádzok na finálne výrobky z viskózových polotovarov -- pančúch, ponožiek a spodnej bielizne. Na mape pribudlo nové mesto, ktorého názov Svit vznikol ako skratka Slovenskej viskózovej továrne.

Najväčší rozvoj zaznamenala firma po druhej svetovej vojne, začala sa rozširovať a vznikali nové pobočky v Spišskej Novej Vsi, v Spišskej Starej Vsi a v Košiciach. Firma v 80. rokoch s výrobným programom ponožiek a vrchného oblečenia zamestnávala 9000 zamestnancov. V tomto čase spoločnosť vyrábala ročne okolo 30 miliónov párov ponožiek. Boli určené na tuzemský a zahraničný, hlavne nemecký trh. K rozdeleniu pobočiek prišlo po roku 1989, kedy vo Svite zostalo pracovať okolo 1300 zamestnancov.

Neskôr bola spoločnosť sprivatizovaná. Začala s hľadaním a budovaním nových zahraničných odberateľov. V súčasnosti spoločnosť vyrobí 3 milióny párov ponožiek ročne. Tri štvrtiny sa exportujú a zvyšok je určený pre domáci trh.

Služby, produkty, špecializácia:

TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. ročne vyrobí približne tri milióny párov ponožiek pre deti a dospelých a dvesto tisíc kusov pančuchových nohavíc pre ženy a deti – a to všetko v plnom veľkostnom a farebnom sortimente. Jednou z kvalitatívnych predností výroby je skutočnosť, že hlavnú skupinu výrobkov tvorí sortiment v prevedení 100% bavlna, alebo bavlna v kombinácií s elastickými materiálmi. Antibakteriálne úpravy, zakomponovanie aktívnych iónov striebra, či využitie coolmaxových vlákien patrí k bežným technologickým procesom reagujúcim na dopyt a požiadavky zákazníkov. Zvýšenie kvality úžitkových vlastností zabezpečuje používanie špeciálnych funkčných materiálov a ich aplikácia do výroby (výťažky z aloe vera a eukaliptu, antibakteriálne úpravy a podobne).

Dlhoročná tradícia, roky skúseností, tím odborníkov pletiarskeho priemyslu a kvalita výrobkov sa podpísali pod skutočnosť, že prevažná časť produkcie smeruje na export do krajín Európskej únie, prevažne do Nemecka. Medzi najvýznamnejšie obchodné značky, s ktorými spoločnosť Tatrasvit Svit-Socks doposiaľ spolupracuje alebo spolupracovala, patria Bepon, Alain Delon, Hugo Boss, C&A, Lacoste,Falke, Burlington, Cerutti 1881.

TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. patrí k výrobcom, ktorí sa hlásia k princípom Fair Trade – spravodlivému obchodovaniu.

Zaujímavosti:

Testované na zdravotnú nezávadnosť podľa OEKO-Tex Standard 100.

Spoločnosť TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001 a certifikátov OEKO-TEX pre bavlnené a vlnené výrobky, čím zaručuje ekologicky nezávadné spracovanie sortimentu na všetkých stupňoch výroby a nezávadnosť výrobkov. Politiku ochrany životného prostredia zastrešujú zásady hospodárneho nakladania s energiami s cieľom znižovať vplyvy výrobného procesu na životné prostredie v oblasti spracovávania odpadu, vodného hospodárstva a spotreby energií.

Všetky uvedené ukazovatele, ktoré zo strany spoločnosti prispievajú ako ku kvalite produkcie na slovenskom trhu, tak i k podpore zamestnanosti v regióne, sú spolu s ponukou sortimentu zárukou toho najlepšieho, čo môže zákazník kúpou výrobkov značky Tatrasvit získať.

TATRASVIT SVIT- SOCKS, kvalitné slovenské ponožky Poprad, 1TATRASVIT SVIT- SOCKS, kvalitné slovenské ponožky Poprad, 1

TATRASVIT SVIT- SOCKS, kvalitné slovenské ponožky Poprad

Obchodné meno

TATRASVIT SVIT - SOCKS, a.s.

Sídlo

Mierová 1, Svit

PSČ

059 21

IČO

31707289

IČ DPH

SK2020517312

Právna forma

Akciová spoločnosť

Základné imanie

5 791 607,20€

Dátum vzniku

29.03.1995

Obrat spoločnosti2017: 5 642 131€

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov

Dozorná rada

Marián Beck

Dozorná rada

Marta Boržíková

Dozorná rada

Ondrej Alexaj

Predstavenstvo

Boris Trčka

Predstavenstvo

Igor Antal

Predstavenstvo

Ján Profant

Predstavenstvo

Mária Kostrošová

Predstavenstvo

Peter Stupka

Vyhľadať trasu