Vyhľadávaniue

Pizza a donáška pizze Brezno - celkovo 1 výsledkov


  Partneri

Reštaurácia Starý Mlyn

Hrádza 54/2,
976 64 Bacúch


Pizza a donáška pizze Brezno

Potrebujete nájsť kvalitné spoločnosti z odboru pizza a donáška pizze na Slovensku? Rýchle a jednoduché vyhľadávanie podľa kľúčových slov a kategórií ako pizzérie, rozvoz pizze, donáška pizze, dovoz pizze, pizzeria s donáškou, najlepšia pizza, najväčšia pizza, najchutnejšia pizza, skvelá pizza, chutná pizza, kvalitná pizza, pizza pečená na dreve, pizza šunková, pizza syrová, pizza pikantná, pizza klobásová, pizza so slaninkou, pizza salámová, pizza provinciale, pizza šampiňónová, pizza tuniaková, pizza quattro formaggi, pizza s olivami, pizza s nivou, pizza s kuracím mäsom, pizza kuracia, pizza barbecue, pizza mexická, pizza mexicana, pizza diavola, pizza s olivami, najlacnejšia pizza, pekná pizzeria, pizza margherita, pizza toscana, pizza americká, pizza talianska, pizza calzone, pizza vegetariánska, pizza bezmäsitá, pizza bryndzová, pizza 4 stagioni, rýchla donáška pizze, pizza na donášku, nočný rozvoz pizze, najlepšia pizza v meste, pizza s ananásom, pizza s vajcom, pizza s ančovičkami, pizza s bryndzou, sedliacka pizza, pizza capri, pizza hawai, pizza brokolicová, pizza špenátová, bezlepková pizza, pizza peperonne na Slovensku.

Máte radi pizzu? Vyberte si z ponuky množstva pizzérií, nájdite tú najchutnejšiu pizzu alebo najrýchlejšiu donášku.

Nájdite si na Adresarfiriem.sk pizzériu, kde si prídete na svoje. Nájdite si pizzériu, kde vám ponúknu široký výber pizze, či už klasickej, pikantnej, vegetariánskej, bezlepkovej, sladkej, pravej talianskej, alebo aj hrubej americkej. Pozrite si tiež ponuku príloh na pizzu, pizza štanglov, či detskej alebo XXL pizze.

Rozhodnite sa pre pizzériu, ktorá Vám doručí jedlo zdarma a k pizzi dostanete aj nápoj. Vyberte si pizzu blízko Vášho domova, či práce, kde si prevezmete objednávku aj sami. Vyhľadajte si pizzériu, v ktorej máte zaručené doručenie v čo najkratšom čase. Objednajte si okrem pizze aj polievky, cestoviny, či iné menu.

Nájdite si pizzériu, kde sa nie len dobre najete, ale tiež si posedíte s priateľmi, rodinou, deťmi, či kolegami v príjemnom prostredí. Vyberte si pizzériu, v ktorej Vám Vašu obľúbenú lahôdku prinesú priamo z pece s prílohami, aké si sami zvolíte. Vyberte si podnik, kde okrem chutnej pizze dostanete kvalitne načapované pivo, víno podľa výberu a dostatočne bohatú ponuku nealkoholických nápojov. Nájdite si pizzériu, v ktorej Vás okrem Vami obľúbených jedál prekvapia aj pizzou s aktuálnou sezónnou oblohou. Nezabudnite ani na špeciálne pizze vlastné každej dobrej pizzérii. Chutnú, bohatú, chrumkavú a voňavú pizzu si vyberiete z veľkého množstva ponúk na jednom mieste.


Pizza je jedlo z cesta talianskeho pôvodu. Typicky je tvorené tenkým cestom kruhového tvaru, na ktorom je zmes paradajkového pretlaku, syra a ďalších prídavných pochutín a potravín podľa receptu, ako napr. olivy, sardinky, šampiňóny, cibuľa, saláma, ančovičky. Tvar, ani hrúbka nie sú pravidlom.

Prvý dokumentovaný výskyt pojmu pizza sa datuje okolo roku 1000 a to v dialekte z okolia talianskeho Neapolu. Znamená približne tlačiť, ťahať - vzťahujúc sa na pohyby rúk pri vhadzovaní pizze do pece a jej vyberanie.

Pizza sa považuje za pôvodný pokrm roľníkov z oblasti Kampánia pri Neapole. Avšak dôkazy pečenia ploských tenkých bochníkov kysnutého cesta na horúcom kameni pochádzajú ešte z čias Etruskov, obývajúcich okrem iného i taliansku oblasť. Na takúto placku cesta sa zvykli položiť rôzne oblohy z dostupných potravín a nazývali to focaccia.

O pár storočí neskôr sa iniciatívy pri vynachádzaní pizze chopili Gréci a skúsili položiť potraviny nie už na upečené cesto, ako to robievali Etruskovia, ale na čerstvo vyťahanú placku a zapiekli to spolu. Napokon Rimania pri dobyvateľských aktivitách v Európe sa na svojom ťažení v Grécku obslúžili zabehnutou technológiou a začali vhadzovať prvé prototypy pizze do pecí v celom Taliansku. Dokonca Cato, žijúci v rokoch 234-149 pred Kr., opisuje grécku špecialitu - čo je typ prvej pizze: tenké kruhové cesto s olivovým olejom, medom, korením, pečené na kameni. Takto sa v rôznych podobách experimentovalo s pizzou (a jej rôznymi názvami) až do obdobia veľkého prevratu v jej príprave: do roku 1520, kedy boli do Talianska privezené prvé paradajky (rajčiaky) z Južnej Ameriky.

Prevrat v technológii pizze bol pozvoľný, keďže Európania považovali južnú Ameriku a všetko z nej v prvých rokoch za jedovaté. Avšak vďaka patrí odvážlivcom, ktorí sa nebáli experimentovať s rajčinami. Chudoba v okolí Neapolu v tom čase tiež napomohla, pretože cesto s lacnými rajčiakmi (ktorým sa začalo v Taliansku dobre dariť) bolo jednoduché, cenovo prístupné a navyše chutné pre pospolitý ľud. Jedlo sa rýchlo rozšírilo, ale na prvú pizzériu si muselo ľudstvo počkať až do roku 1820, kedy v Neapoli a nazývala sa „Marotte“.

Prvé dodávky pizze robil Raffaele Esposito v roku 1889 z reštaurácie Pizzeria Pietro il Pizzaiolo v Neapole a to pre kráľa Umberta I. a jeho manželku kráľovnú Margheritu, ktorí ňou boli nadšení. Esposito piekol tri druhy pizze, a to v národných farbách Talianska: s rajčiakmi, mozarellou a bazalkou. Či to bolo naozaj kvôli chuti alebo kvôli patriotistickej kráľovnej Margharite, nevedno, ale svoj názov Margherita si zachovala podnes a je na svete najobjednávanejšou pizzou vôbec.

O ďalší rozvoj pizze sa postarali talianski imigranti v Amerike, kam si svoju technológiu priniesli so sebou. Pizzu Margherita piekli s mozzarellou a oreganom. Časom ju začali pripravovať nie v peci ale na panvici a jej forma sa prispôsobila do roku 1945 americkému fast food štýlu. Prvá oficiálna americká pizza mala názov Chicago-Style a pochádza z roku 1943.

V roku 1948 sa začalo predávať prvé predpripravené pizza-cesto. V 50. až 60. rokoch sa v Amerike stala pizza štandardným fast food jedlom popri hot dogu a jablkovom koláči.


Jedinečný adresár firiem na Slovensku s podrobnými informáciami, kontaktnými údajmi a profesionálnymi videami. Najviac takýchto firiem nájdete v mestách Pizza a donáška pizze Žilina, Pizza a donáška pizze Bratislava - Ružinov, Pizza a donáška pizze Bratislava - Petržalka, Pizza a donáška pizze Bratislava, Pizza a donáška pizze Nitra, Pizza a donáška pizze Martin, Pizza a donáška pizze Bratislava - Nové Mesto, Pizza a donáška pizze Košice, Pizza a donáška pizze Bratislava - Staré Mesto, Pizza a donáška pizze Trnava a v ďalších.