Pekáreň a cukráreň TOPEC

Adresa: Krušovská 1994,
955 01 Topoľčany
  Zobraziť na mape

Fotogaléria

Pekáreň a cukráreň TOPEC Topoľčany, 1Pekáreň a cukráreň TOPEC Topoľčany, 1Pekáreň a cukráreň TOPEC Topoľčany, 1

Založenie:

Prvopočiatky výrobných organizácií, zaoberajúcich sa výrobou pekárskych výrobkov ako samostatných organizačných jednotiek, zaznamenávame na začiatku 50-tych rokov.

V danej dobe dochádzalo v rámci reorganizačných opatrení a delimitácie výrobných činností družstevných obchodných organizácií k vytváraniu profesných výrobných podnikov.

V regióne okresu Topoľčany sa vytvoril výrobný závod, ktorý nadviazal na tradíciu remeselných malopekární.

V priebehu svojho vývoja prešiel mnohými organizačnými zmenami.

V súvislosti s narastajúcimi požiadavkami na množstvo, kvalitu, rozširovanie sortimentu, čerstvosť a pokrytie potrieb zásobovania pekárskymi a cukrárskymi výrobkami, sa menila aj výrobno-technická a technologická úroveň výrobných kapacít.

V 70-tych rokoch bola postavená priemyselná pekáreň Topoľčany a následne v roku 1989 realizovaná prístavba expedície a výrobnej haly.

Cukrárska výroba, ktorú prevádzkujeme vo výrobnom areáli na Krušovskej ulici, nadviazala na dlhoročnú tradíciu tejto výroby v minulosti.

Remeselná zručnosť našich pracovníkov a orientácia na kvalitu a široký sortiment cukrárskych výrobkov, vytvára základný rámec spokojnosti našich spotrebiteľov.

Zásobovanie touto skupinou výrobkov realizujeme nielen v okrese Topoľčany, ale aj v celom Nitrianskom regióne.

Maloobchodná činnosť s potravinárskym tovarom vhodne dopĺňa naše hlavné výrobné činnosti a umožňuje nám priebežné overovanie úspešnosti inovačných zámerov a v pomerne krátkom čase reagovať na nové požiadavky obchodných partnerov a spotrebiteľov.

Výsledkom procesu privatizácie bývalého štátneho podniku bol vznik Topoľčianskych pekární a cukrární a.s. 1.5.1992. Akcionárom novej akciovej spoločnosti bolo v rámci kupónovej privatizácii takmer deväťsto akcionárov, investičných spoločností a fyzických osôb.

Od 1.1.2008 sa stal TOPEC a.s. hlavným dodávateľom pekárskych výrobkov pre obchodné siete Jednota Nitra, Nitrazdroj a.s. a Jednota Topoľčany.

V tomto období bola zahájená taktiež kompletná obmena technológie a výstavba novej cestovinárne s kontinuálnou linkou.

V predajniach nájdete kompletný sortiment výrobkov vyrábaných najmodernejšou technológiou, za najprísnejších pravidiel HaCCP.

Cukrárske výrobky sú lákadlom pre zákazníkov v celej obchodnej sieti hlavných odberateľov a v 5 vlastných predajniach – v Topoľčanoch, v Bánovciach a v Partizánskom.

Veríme, že inovačné zámery - zlepšovanie vlastností našich produktov, vyšší podiel balených výrobkov s dlhšou trvanlivosťou a cestovín, vytvoria podmienky, aby ste boli s našimi výrobkami vždy spokojní.

Spádová oblasť klientov:

Topoľcany, Bánovce, Partizánske okres

Služby, produkty, špecializácia:

Chlieb
Chlieb je jednou zo základných potravín ľudstva. Jeho výroba prešla mnohými etapami vývoja až k súčasným moderným technologickým postupom. Základ však zostal rovnaký – múka, voda, soľ. Spoločnosť Topec pre Vás vyrába niekoľko druhov chleba z kvalitných surovín od miestnych dodávateľov. Reagujeme na požiadavky trhu a ponúkame sortiment voľných a balených chlebov s ohľadom na požiadavku zákazníka.

Bežné pečivo
Každý deň na Vašich raňajkových stoloch, vždy chutné a čerstvé – to je pečivo z našej pekárne. Ponúkame široký sortiment spadajúci pod pečivo. Pre zdravé stravovanie ponúkame rožky z grahamovej a špaldovej múky, sójové rožky, cereálky, fitnesky, špaldové kocky. Pre tých, ktorí si chcú pochutiť, vyrábame chutné slané cesnakové uzle, chlebové osúchy so slaninkou, pletence syrové a mnoho ďalšieho. Všetky výrobky sú pripravované z prvotriednych surovín od našich certifikovaných dodávateľov.

Jemné pečivo
Lahodné a krehké, vhodné na raňajky s rodinou, desiatu pre deti, osladenie si príjemného poobedia a mnoho ďalších príjemných chvíľ je spojených s našimi výrobkami z jemné sortimentu. Moravský koláč, buchty, taštičky, večky, sladké rohlíčky a mnoho ďalších výrobkov ponúkame na našich predajniach a vo vybraných sieťach obchodných reťazcov.

Ostatné pekárenske výrobky
Domáca kysnutá knedľa z našej výroby, bude určite ľahôdkou k vášmu nedeľnému obedu. Ak práve nechystáte segedínsky guláš, ale vyprážate rezne alebo karfiol, potom máme pre vás kvalitnú strúhanku vyyrobenú z bežného pečiva, vďaka ktorej budú vyprážané jedlá chuté a chrumkavé.

Torty
Pečieme pre Vás vždy čerstvé zákusky a torty na rôzne slávnostné príležitosti. Naše torty sú súčasťou Vašich svadieb, detských, narodeninových a iných osláv. Pečieme pre Vás slávnostné, netypické, vtipné a akékoľvek torty podľa Vašich požiadaviek. Cukrársky kolektív našej pekárne je pripravený splniť Vaše sladké sny na realitu plnú lahodných chutí.

Zákusky
Zákusky z Topoľčianskej cukrárne pre každú slávnostnú príležitosť. Našou hlavnou prioritou je kvalita cukrárskych výrobkov, ktoré vyrábame podľa tradičných a osvedčených receptúr. Každý deň ručne pripravujeme desiatky druhov chutných, tvarovo zaujímavých a oku lahodiacich cukrárskych výrobkov.

Násobky
Zákusky pre každú slávnostnú príležitosť vo väčšom balení. Chutné zákusky vyrobené podľa tradičných receptúr. Vychutnajte si vynikajúce punčové rezy, kolekciu šamrónov alebo karamelové veterníky.

Cestovináreň
Cestoviny sú veľmi vďačnou potravinou najmä vtedy, ak potrebujete rýchlo pripraviť chutný obed alebo večeru pre celú rodinu. Cestoviny sa dajú kombinovať s množstvom ingrediencií a existuje nespočetne veľa variácií a receptov ako ich pripraviť. Môžete zvoliť z rôznych tvarov, či už kolienka, vruty, fliačky alebo niťovky a možno ich pripraviť tak na slano ako aj na sladko.

Hospodárske informácie

Pekáreň a cukráreň TOPEC Topoľčany

Obchodné meno

Topoľčianske pekárne a cukrárne a.s. skrátený názov TOPEC a.s.

Sídlo

Krušovská 1994, Topoľčany

PSČ

95501

IČO

31412408

IČ DPH

SK2020419346

Právna forma

Akciová spoločnosť

Základné imanie

837 582,84€

Dátum vzniku

01.05.1992

Obrat spoločnosti2018: 10 669 840€

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Dozorná rada

Andrea Blehová

Dozorná rada

Božena Machciníková

Dozorná rada

Juraj Valenta

Predstavenstvo

Gabriel Csollár

Predstavenstvo

Milan Surovec

Predstavenstvo

Peter Šipčiak

Predstavenstvo

Peter Valenta

Predstavenstvo

Tomáš Surovec

Napíšte nám!