Vyhľadávaniue

Koliby a salaše Prešov - celkovo 1 výsledkov


  Prémioví partneri

Reštaurácia ŠARIŠSKÁ CHIŽA

Hlavná 67,
08001 Prešov


Koliby a salaše Prešov

Potrebujete nájsť kvalitné spoločnosti z odboru koliby a salaše na Slovensku? Rýchle a jednoduché vyhľadávanie podľa kľúčových slov a kategórií ako koliby, salaše na Slovensku.

Chcete priateľom zo zahraničia ukázať našu históriu? Kultúrne sa vyžiť a vychutnať si pri tom tradičné slovenské jedlá? Užite si slovenský folklór s priateľmi, známymi aj svojimi deťmi v slovenských salašoch a kolibách.

Ak už dlho máte chuť na pravé bryndzové halušky z dreveného taniera, sladké pirohy, či pravú žinčicu, tak  ten najlepší zážitok spojený s týmito lahôdkami získate v drevených zruboch obkolesujúcich krásnou slovenskou prírodou, v ktorých znie ľudová hudba a zamestnanci sú vyobliekaní v krojoch podľa krajov.  Z mnohých slovenských salašov a kolíb si vyberte  tie, ktoré okrem chutného jedla kladú dôraz aj na iné služby, či už ide o živú ľudovú muziku, kontakt so zvieratami, organizáciu rôznych podujatí pre verejnosť, ale aj súkromných spoločenských akcií, predaj ich vlastných domácich produktov alebo ukážky ich výroby a ďalších remesiel.

Prezrite si výrobné a hospodárske jednotky, farmy,  strávte čas pri pasení zvierat, dojení zvierat, starostlivosťou o ne, všetko v jednom salaši. Po náročnej práci sa dobre najedzte v kolibe a prezrite si, čo bolo v minulosti charakteristické pre pastierov.

Vyberte si taký salaš a kolibu, kde zažijete tradičný folklór v súčasnom prevedení. Zasúťažte si v strihaní oviec, varení guľášu, alebo kosení trávy.   Ukážte svojim deťom, ako sa žilo v minulosti, povozte ich na koníkoch, nechajte ich uvoľniť sa pri rôznych detských súťažiach a aktivitách. Príďte sa pozrieť na sezónne slávnosti, ako napríklad pálenie vatry, dožinky,  či zabíjačka spojená s ochutnávkou. Všetko o tradičnom jedle a zvykoch si nájdete na jednom mieste.  

Jedinečný adresár firiem na Slovensku s podrobnými informáciami, kontaktnými údajmi a profesionálnymi videami. Najviac takýchto firiem nájdete v mestách Koliby a salaše Banská Bystrica, Koliby a salaše Námestovo, Koliby a salaše Bratislava - Nové Mesto, Koliby a salaše Bratislava, Koliby a salaše Poprad, Koliby a salaše Košická Belá, Koliby a salaše Horná Lehota, Koliby a salaše Plavé Vozokany, Koliby a salaše Košice, Koliby a salaše Turčianske Teplice a v ďalších.