Katarína Žilinčárová, K-RELAX

Dolné Rudiny 8363/5,
010 01 Žilina
Zobraziť na mape
0915 637 808
k-relax@k-relax.sk
www.k-relax.sk

Založenie:

V rokoch 2001 - 2003 p.Žilinčárová nadobúdala zručnosti a vedomosti v oblasti masérstva na základe praxe.

Súkromná škola pre budúcich masérov otvorila svoje brány pre všetkých záujemcov v roku 2005 na základe nadobudnutých znalostí p.Žilinčárovej, ktorá v tomto obore podniká úspešne dodnes.

Počet zamestnancov:

K-Relax vedie skúsená a odborná masérka p.Katarína Žilinčárová, ktorá svoje nadobudnuté vedomosti posúva ďalším budúcim a profesionálnym masérom.

Spádová oblasť klientov:

Naše kurzy vyiete využiť v rámci mesta Žilina a jej okolia.

Služby, produkty, špecializácia:

Hlavnou podstatou a cieľom našich základných kurzov je osvojenie si vedomostí z oblastí anatómie, fyziológie, prvej pomoci, hygieny a predmetov, ktoré sú nevyhnutné a potrebné k vykonávaniu masáží a regenerácií.

Pod odborným vedením sa absolventi nášho kurzu naučia osvojiť si správnu techniku a metodiku masérskych hmatov a taktiež si osvojiť jednotlivé druhy a správne uplatnenie masáži lokálnych alebo celkových.

Naše kurzy sú určené pre absolventov strednej školy s maturitou, ktorí majú záujem o prácu práve v oblasti regenerácie a rekondície pre širokú verejnosť a športovcov.

Po úspešnom ukončení týchto kurzov môžu absolventi pôsobiť ako profesionálni pracovníci v danom odbore, resp. je to aj možnosť získať rekvalifikáciu pre nezamestnaných jedincov.

VYBRAŤ SI MÔŽETE ZO ŠIROKEJ ŠKÁLY NAMI PONÚKANÝCH KURZOV AKO SÚ :

- Základný kurz masérov - športová masáž (akreditovaná MŠ SR) - (Ide o klasickú masáž celého tela s využitím v športe)

- Akupresúra TUI-NA (čínska tlaková masáž) - (Získanie vedomostí a zručností pri masáži akupresúrnych bodov a meridiánov na celom tele, zoznámenie sa s bodmi prvej pomoci a ich použitím)

- Detoxikačná masáž medom + ušné a telové sviečky (Medová masáž odstraňuje usadeniny, ktoré si telo nahromadilo vo svojich tkanivách,
liečivá sila medu očisťuje, detoxikuje a veľmi účinne prekrvuje pokožku.)

- Reflexná masáž chodidiel (outo masážou dochádza k zlepšeniu zdravotného stavu a tiež je to účinná prevencia pred ochorením.)

- Bankovanie a moxovanie (Pomocou sklenených baniek očisťovanie organizmu, odstránenie spaziem a napätia vo svaloch.)

- Shiatsu (Využíva predovšetkým prácu prstov, dlaní, lakťov, kolien, chodidiel a pod.)

- Kozmetická lymfodrenáž (Ide o manuálnu drenáž hlavy, krku, dekoltu. Patrí medzi najúčinnejšie kozmetické masáže na odstránenie opuchov, vačkov, vrások, jaziev.)

- Lymfatická masáž celého tela (Manuálna lymfodrenáž posilňuje imunitný systém, zabraňuje vzniku opuchov a vzniknuté opuchy zmierňuje alebo úplne odstraňuje. Celkovo regeneruje, čistí a uzdravuje organizmus, formuje postavu a zabraňuje vzniku celulitídy.)

- Dornova metóda a Breussova masáž (Je jemná manuálna terapia, pomocou ktorej sa kĺby a stavce bezpečne a presne uvádzajú späť na svoje správne miesto.)

- Reflexná masáž rúk (Masážou dochádza k zlepšeniu zdravotného stavu, pričom sa jednotlivé časti nášho tela dostávajú do harmónie.)

- Reflexná masáž chodidiel I. časť (Obsahom kurzu je základná výučba masáže chodidla a samotných reflexných plošiek na chodidle)

- Reflexná masáž chodidla II. časť (Kurz pozostáva z poznávania reflexných plošiek vnútorných orgánov a ich vzájomných súvislosti, ďalej oboznamuje s reflexnou diagnostikou a liečebnými postupmi.)

- Reflexná lymfatická masáž chodidiel (Za pomoci jemnej masáže chodidla bruškami prstov ide odlymfovať celé telo / hlava, šija, hrudník, brucho, pánva, dolné končatiny.)

- Segmentová reflexná masáž

- REIKI - kurz práce s energiou

- Thajská masáž (Thajská masáž zvyšuje pohyblivosť tela, cirkuláciu krvi a lymfy, odstraňuje bolesť a stuhnutosť kĺbov, posilňuje nervový systém, odstraňuje energetické blokády v tele.)

- Kinesiotaping (Tape je lepiaca páska vyrobená z bavlny s elastickými vlastnosťami podobnými ľudskej koži. Vďaka svojej elasticite umožňuje svalom pracovať aktívne bez obmedzenia.
Kineziotaping sa využíva s veľkou obľubou u masérov, fyzioterapeutov, trénerov ale i samotných športovcov.)

- Mäkké techniky (Táto technika sa používa na uvoľnenie povrchovo a hĺbkovo uložených svalov, šliach a úponov.)

- Filipínska masáž (Táto manuálna liečebná metóda spočíva v manipulacii stavcami a ošetrenie chrbtice cez médium, ktorým je v tomto prípade guľôčka z prírodného materiálu určeného priemeru.)

Zaujímavosti:

Úspešný absolvent kurzov K-Relax bude po skončení pripravený pracovať samostatne, bude schopný verejnosti a športovcom podávať masáže pri rôznych stavoch telesnej a psychickej výkonnosti, ďalej bude pripravený poskytovať aj poradenstvo a úkony v oblasti regenerácie - zotavovania.

V súčasnosti prebiehajú masérske kurzy aj individuálnou formou