Chateau Krakovany

Adresa: ul. Hoštáky 204/74,
922 02 Krakovany
  Zobraziť na mape

Fotogaléria

Chateau Krakovany Krakovany, 1Chateau Krakovany Krakovany, 1Chateau Krakovany Krakovany, 1

Spádová oblasť klientov:

Vínny dom Chateau Krakovany*** sa nachádza na začiatku malebnej dedinky Krakovany, vzdialenej iba 10 minút jazdy autom od svetoznámeho kúpeľného mesta Piešťany.

Služby, produkty, špecializácia:

Zrekonštruovaná budova starej kúrie z roku 1736 získala posledné označenie "Chateau" od Európskej únie. Na hostí tu dýcha história, spojená s komfortom. Vínny dom Chateau Krakovany sa pýši tradičnou kuchyňou a výborným ubytovaním. Ponúka široký sortiment vín z vlastnej produkcie. Reštaurácia je otvorená denne od 07.00 do 22.00 hodiny.
K dispozícii je 20 izieb a 4 apartmány vo veži so samostatným výťahom. V objekte sa nachádza reštaurácia, klimatizovaná konferenčná miestnosť s kapacitou 60 osôb a štýlová vinotéka. Hostia môžu relaxovať v saune, perličkovom kúpeli, prípadne využiť fitness centrum, zahrať si tenis alebo si požičať bicykle. K ponuke patrí aj monitorované parkovisko a bezplatné pripojenie na internet wi-fi.

Vínny dom má na prvom poschodí spolu 19 izieb. Z toho 6 izieb je 3 posteľových a 12 izieb je 2 posteľových. Päť 2 posteľových izieb má možnosť prístelky. Celková kapacita ubytovacej časti je 51 postelí vrátane prísteliek. V ponuke máme izbu rodinného typu s 3 posteľami a možnosťou prístelky. V každej izbe nájdete satelitnú TV s kanálmi ARD, Eurosport, Lux, ČT 24, TRT, Nova, Relax, Sat 1, Pro 7, Rtl, Stv1, Stv2, Joj, Joj Plus, Markíza, Doma, Dajto, Wau a Ta3. Na izbe sa nachádza menšia obývacia časť, telefón, sprchovací kút alebo vaňa a šatník. Všetky izby sú nefajčiarske. K dispozícii sú aj bezbariérové izby. Detské postieľky sú samozrejmosťou, pretože detskí hostia, sú u nás vítaní!
Celý objekt je pokrytý Wifi internetom. Ubytovaným hosťom ponúkame množstvo doplnkových služieb ako saunu, vírivku, masáže, biliard, požičanie horských bicyklov, prenájom tenisových kurtov alebo futbalového ihriska s umelou aj živou trávou. Vyhľadávané turistické lokality v okolí lákajú k aktívne strávenému času.

Ochutnajte naše špeciality domácej a európskej kuchyne a zistite, prečo patrí reštaurácia v Chateau Krakovany k vyhľadavaným podnikom v okolí. Zariadenie je inšpirované vinohradníctvom. Kapacita reštaurácie je 60 miest. Súčasťou reštauračných priestorov je bar so širokou ponukou alkoholických a nealkoholických nápojov. V ponuke máme vína z produkcie Chateau Krakovany ako aj čapované pivo.

Vinotéka vo Vínnom dome Chateau Krakovany
Vinotéka, ktorú nájdete hneď za vstupom do areálu Vínneho domu Chateau Krakovany, ponúka vína z vlastnej produkcie. Je zariadená na motívy francúzkej kamennej vinárne z 18. storočia. Centrálnym prvkom je veľký dobový krb v rustikálnom štýle. Všetky kovania prešli rukami umeleckého kováča. Nechýba dobové sedenie či originálna výzdoba. Vôňa pečeného prasiatka, kačacích pŕs s domácimi lokšami alebo grilovaných špecialít na drevenom uhlí vás iste zláka. Vinotéka je miestom ochutnávok vína a skvelej zábavy za každého počasia.

Od jari až do jesene podávame na terase grilované špeciality na drevenom uhlí. Vôňa grilovaného mäsa, hríbikov, zeleniny a syrov Vás iste zláka k návšteve. Prežite večer v spoločnosti priateľov v príjemnom prostredí!

Zaujímavosti:

Naše vinohrady v Šalove
Obec Šalov sa nachádza v nitrianskej vinohradníckej oblasti v želiezovskom rajóne a mikroregióne Dolné pohronie a poiplie. Nachádza sa tu mechanizačné stredisko firmy a 57 hektárov novozrekonštruovaných vinohradov, kde pestujeme tradičné slovenské odrody hrozna.

Pivnica grófa Esterházyho
K vinohradom patrí klasická pivnica grófa Esterházyho z roku 1816. Nachádza sa na konci vínnej uličky plnej malých hajlochov. V budúcom roku čaká pivnicu citlivá rekonštrukcia. Po ukončení rekonštrukcie sem plánujeme presunúť časť produkcie. Našim zámerom je vyrábať terroirne víno z hrozna, ktoré sa urodilov v našich vinohradoch.
Pivnica dlhá 145 metrov v tvare písmena U si celoročne udržuje teplotu 12 °C. Steny pivnice sú doposiaľ pokryté ušľachtilou plesňou ako výsledok vyparovania zrejúceho vína. Zachovali sa tu pôvodné dubové sudy s kapacitou 250 tisíc litrov (približne 25 vagónov).

Charakter vinohradov
Až 80% vinohradov v Šalove je v južnej expozícii a zostávajúca časť v juhozápadnej. Pôdny profil tvorí väčšinou hnedozem, spraš, miestami až ílovitá pôda a časť zase so silne vápenatou reakciou. Sklon je 10 – 15 %, pričom časť vinohradov je na terasách. Je zabezpečená protierózna melioračná kanalizácia na odvod prívalovej vody.

Mechanizačné stredisko
V miestnej časti obce Šalov nazývanej Šándor sa nachádza mechanizačné stredisko. Stavba mechanizačného strediska bola postavená rodinou Esterházyovcov. V súčasnej dobe je plánovaná rozsiahla rekonštrukcia.

Vinohradnícka technika
Na obrábanie vinohradov používame: 4 traktory, 3 postrekovače, 2 ťahané mulčovače, 1 vyklopný mulčovač, 2 cisternové fekále, 1 postrekovač trávnatého porastu. Ďalej využívame techniku na obrábanie pôdy ako rotačné disky, rotavátor či prihnojovač.

Hospodárske informácie

Chateau Krakovany Krakovany

Obchodné meno

K & L Real Krakovany, spol. s r.o.

Sídlo

Staničná 1, Bratislava

PSČ

82104

IČO

35879921

IČ DPH

SK2021802937

Právna forma

Spoločnosť s ručením obmedzeným

Základné imanie

6 639,00€

Dátum vzniku

26.03.2004

Obrat spoločnosti2018: 4 194 023€

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Konateľ

Ing. Liliana Hrivnáková

Konateľ

Liliana Ružičová

Spoločník

Ing. Liliana Hrivnáková, podiel: 49,99%

Spoločník

Liliana Ružičová, podiel: 50,01%

Predmet činnosti

Výroba hroznového vína

Otázka