Jasenská dolina - lyžiarske stredisko

Belá - Dulice 385,
03811 Belá - Dulice
Zobraziť na mape
+421 43 429 7717
jasenskadolina@gmail.com
www.jasenskadolina.sk

Video prezentácia

Fotogaléria

Jasenská dolina - lyžiarske stredisko Belá - Dulice, 1Jasenská dolina - lyžiarske stredisko Belá - Dulice, 1Jasenská dolina - lyžiarske stredisko Belá - Dulice, 1

Spádová oblasť klientov:

Jasenská dolina patrí medzi najznámejšie veľkofatranské doliny. Nachádza sa na turčianskej strane Veľkej Fatry, pod severnými svahmi vrchu Lysec (1381m), 12 km juhovýchodne od Martina. Je to celoročné rekreačné centrum. Nadmorská výška 540 m n. m. Spoločnosť JASED, s.r.o. prevádzkuje v Jasenskej doline lyžiarske strediská KAŠOVÁ a LEHOTA.

Stredisko KAŠOVÁ sa nachádza v dolnej časti Jasenskej doliny (2,5 km od obce Belá - Dulice). Je dobre prístupné asfaltovou cestou z obce Belá - Dulice, ktorá je celoročne udržiavaná. Prístup z obce Turčianske Jaseno je náročnejší. V bezprostrednej blízkosti vlekov je veľkokapacitné parkovisko pre osobné autá a autobusy. Severné svahy na KAŠOVEJ sú upravované, vhodné pre menej náročných i pokročilejších lyžiarov.

Služby, produkty, špecializácia:

Veľkou prednosťou strediska je, že má vybudovaný zasnežovací systém (kanóny firmy LATEMAR). V stredisku sú rôzne typy lyžiarskych vlekov (3 vleky do 200 m, 3 vleky nad 200 m), ktoré spolu (bez lanovky) dávajú kapacitu 2600 os./hod. Prepravná kapacita lanovky je 2400 os./hod. Štvorsedačková lanovka ENTERPRISE významne prispela k spokojnosti lyžiarov znížením čakacej doby. Má dĺžku 647 m pri prevýšení 140m, prepravná doba je 5,4 min.Celý lyžiarsky areál je osvetlený.

V Jasenskej doline sú výborné podmienky i pre bežecké lyžovanie a horskú turistiku. Upravované sú 3 bežecké trate v dĺžke celkom 7 km, značené trate majú dĺžku 3 km. Východiskom je stredisko KAŠOVÁ. Lyžiarska sezóna trvá podľa klimatických podmienok od polovice decembra do konca marca - prípadne polovice apríla. V stredisku je zabezpečená poriadková služba.

Stredisko LEHOTA sa nachádza v strednej časti Jasenskej doliny (1 km východne od strediska KAŠOVÁ). Lyžiarske terény sú vhodné pre náročnejších lyžiarov. Svahy sú upravované, ale závislé od snehových podmienok). Vlek TATRAPOMA je dlhý 700 m s prevýšením 170 m. Prepravná kapacita je 700 os./hod. Priamo pri vleku sa nachádza parkovisko.

Zaujímavosti:

Bikepark JASENSKÁ sa nachádza približne 10km od mesta Martin, v obci Belá-Dulice.
Nachádza sa tu momentálne 6 tratí s rôznymi náročnosťami a to: Zjazdová trať DH trail (čierna/ťažká), Zjazdová trať All-NATUR-ALL (čierna/ťažká), Freeride trať FR FLOW (červená/stredne ťažká), Enduro trať EN-V (modrá/mierne náročná), Freeride trať Devil´s trail (modrá/mierne náročná) a Family trať Lážo - Plážo (zelená/ľahká).
Bikepark je otvorený počas víkendov a sviatkov od 10:00 do 16:00 (v prípade priaznivého počasia). Cena celodenného lístku je 10€.
V blízkej budúcnosti plánujeme výstavbu ďalších tratí, vrátane pumptracku. Ubytovanie je priamo v areáli strediska a to v ubytovacom zariadení Kaška, ktoré ponúka k zakúpeniu aj teplé jedlá, nápoje a iné občerstvenie. Otvorená je takisto aj reštaurácia Jasenská dolina, ktorá sa nachádza v areáli, pri detskom ihrisku.
Vašou návštevou a podporou tak môžeme ako Bikepark rásť, vylepšovať existujúce a budovať nové trate! Stačí, ak nás prídete navštíviť, alebo nás môžete podporiť dobrovoľným príspevkom na rozvoj nášho Bikeparku.

Hospodárske informácie

Jasenská dolina - lyžiarske stredisko Belá - Dulice

Obchodné meno

JASED, s.r.o.

Sídlo

385, Belá - Dulice

PSČ

03811

IČO

31621074

IČ DPH

SK2020434163

Právna forma

Spoločnosť s ručením obmedzeným

Základné imanie

16 832,00€

Dátum vzniku

28.12.1994

Obrat spoločnosti2020: 299 194€

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci

Spoločník

Milan Sumka, podiel: 7,10%

Spoločník

Ľuboš Brzák, podiel: 5,92%

Spoločník

Jaroslav Buľovský, podiel: 7,10%

Spoločník

Ing. Jozef Kohút, podiel: 5,92%

Spoločník

Peter Ďurkovič, podiel: 5,92%

Spoločník

Andrej Gočár, podiel: 5,92%

Spoločník

MUDr. Martin Gočár, podiel: 5,92%

Spoločník

Vladimír Šarafín, podiel: 16,77%

Spoločník

Ing. Jozef Markovič, podiel: 16,77%

Spoločník

Ing. Milan Minárik, podiel: 16,77%

Spoločník

Ivana Ivanková, podiel: 5,92%

Konateľ

Milan Sumka

Konateľ

Jaroslav Buľovský

Konateľ

Vladimír Šarafín

Konateľ

Ing. Jozef Markovič

Predmet činnosti

Prevádzka športových zariadení

TOP prémiové firmy