Zabudli ste heslo?
Nie ste zaregistrovaný?
Urobte tak!
Registrovaní používatelia

 ADRESARFIRIEM.SK, A.S. „ VIDEOMARKETING ZVÝŠI VÁŠ OBRAT I VÁŽNOSŤ“

Vytvárame profesionálne videá pre váš marketing.
Produkčná skupina spoločnosti Adresarfiriem.sk, a.s. je dodávateľom komplexných služieb videomarketingu, medzi ktoré patrí marketingové a PR poradenstvo a produkcia a výroba videoprezentácií pre využitie v internetovom marketingu. Súčasťou služieb sú technické služby hostingu videa a jeho zdieľanie a optimalizácia pre webové prostredie za účelom získania divákov v cieľovej skupine a tým teda vlastne potencionálnych klientov – budúcich zákazníkov.

Videoprezentácia a internetové video je najmodernejší a zároveň najefektívnejší prostriedok marketingovej a PR komunikácie. Máme viacročné profesionálne skúsenosti s jeho výrobou a dostatok vedomostí, nápadov a citu pre jeho realizáciu tak aby zodpovedne prezentovalo vašu spoločnosť a najmä aby plnilo úlohu, ktorú do neho vkladáme tým, že ho zapojíme do komplexných kampaní na portáli Adresarfiriem.sk. Máme úspech s integráciou videa do našich portálov, webových stránok, sociálnych sietí a mobilných zariadení. Nájdeme pre vaše videa divákov a budúcich zákazníkov. Dávame videoprezentáciám prostredníctvom videomarketingu internetovú identitu a kvalitný život, nie miesto v šuplíku vo Vašom stole.

Video marketing: Komunikačný kanál budúcnosti.
Či už ste podnikateľ jednotlivec, živnostník, malá firma alebo spoločnosť s desiatkami zamestnancov, videomarketing je oblasť, ktorá by nemala chýbať vo vašej marketingovej stratégii. Stále viac užívateľov dáva prednosť obsahu vo forme videa a dokonca považujú stránky s video príspevkami za hodnotnejšie ako ostatné. Ako teda video využiť pre účely marketingu?

Komunikácia prostredníctvom videa je veľmi efektívny spôsob, ako osloviť potenciálnych zákazníkov a podporiť prezentáciu vašich produktov a služieb. Využitie videa na internete prináša mnoho výhod a predstavuje vynikajúce riešenie so širokou odozvou na návštevníkov. Kombinuje výhody klasickej televíznej reklamy s najdôležitejšou charakteristikou internetu – možnosťou vyhľadávania, čiže jeho interaktivitou.

Pri vyhľadávaní informácií čoraz viac užívateľov tieto hľadá vo forme videa než v klasickej textovej forme a začína svoje hľadanie na niektorom z video serverov - napríklad YOUTUBE. Je lepšie jedenkrát vidieť, ako stokrát počuť (a tisíckrát čítať). Okrem toho si môžu užívatelia pozrieť názory iných užívateľov vo forme komentárov, pridať svoj, alebo sa pripojiť k diskusii, ktorá sa o videu vedie.

Čo je to video marketing

Ak by sme mali definovať koncept online videomarketingu, bola by to forma marektingovej stratégie používaná na komerčný účel so zámerom propagácie firmy, značky, tovarov alebo služieb s využitím krátkych, pútavých a informačne bohatých videí. Videá pritom majú podnietiť záujem perspektívnych zákazníkov o propagované produkty či služby a viesť ich k návšteve web stránky klienta, osobnej návšteve, prípadne objednávke produktu, či služby.

Výhody video marketingu

Hlavnou výhodou videomarketingu voči tradičnému prístupu prostredníctvom textu je, že video sa dokáže dostať k podstate veci rýchlejšie ako text a zároveň šetrí čas Vašich potenciálnych zákazníkov. Namiesto toho, aby museli užívatelia čítať stránky plné textu snažiac sa vypátrať myšlienku, posolstvo či hlavnú informáciu, ktorú sa im snažíte podať, môžete im túto informáciu podať v oveľa kratšom čase a oveľa atraktívnejším spôsobom - videom.

Okrem už spomínaných výhod, ako sú jednoduchosť a pútavosť, môžeme upriamiť pozornosť na niektoré z hlavných výhod video marketingu, ako napríklad:

  • Skutočne veľmi nízke náklady na výrobu videoprezentácie, jej umiestnenie na najväčšom databázovom portály Adresarfiriem.sk a iné bonusové služby
  • Jednoduchá šíriteľnosť zdieľaním na internete
  • Schopnosť efektívne a pútavo informovať – krátky čas, množstvo informácií – obraz doplnený slovom
  • Podpora PR a komunikácie so zákazníkmi – veľmi ľahko šíriteľný formát
  • Príťažlivosť prostredníctvom verbálnej a audiovizuálnej komunikácie
  • Podpora vášho imidžu ako modernej firmy idúcej s dobou
  • Zvýšená úspešnosť vo výsledkoch vyhľadávania

Nevýhody video marketingu

Pokiaľ vám záleží na vysoko profesionálne spracovanej produkcii, rátajte skutočne s veľmi vysokými nákladmi. Avšak pre účely video marketingu nepotrebujete drahú filmovú, či televíznu produkciu, stačí profesionálna digitálna kamera, profesionál kameraman a majster strihač. Videoprezentácie pôsobiace ako mini dokumentárne filmy, produktové, inštruktážne či informačné videá nemusia naozaj vyzerať ako „hollywoodsky“ širokouhlý film. Na upútanie pozornosti a k presvedčivosti stačí príjemný mužský či ženský hlas a informácie s pridanou hodnotou pre užívateľa.

Aj video marketing, podobne ako ostatné formy marketingu, má však svoje úskalia. Hlavné nedostatky sú:

  • Problém s veľkosťou videa a rýchlosťou pripojenia užívateľov (pomalá rýchlosť načítania a prehrávania videa – toto sa však dnes už pomaly ale iste stáva minulosťou)

Ako na video marketing

Pridať video ako ďalší obsah k vašej online prezentácii nemusí byť také zložité, ako sa na prvý pohľad môže zdať. A nemusíte sa do nej vrhnúť strmhlav systémom "všetko alebo nič". Najvhodnejšia taktika spočíva v spolupráci s našimi profesionálmi, ktorí už vytvorili množstvo takýchto prezentácií (takmer 1000 ku koncu roka 2012). Takéto video z našej produkcie môžete umiestiť jednak na vlastné stránky, povedzme ako doplnok článku, ktorý sa chystáte uverejniť, a zároveň ich my uverejníme na renomovaných on-line video platformách (Youtube a iné). Každé jednotlivé video optimalizujeme z hľadiska klasického SEO – teda priradíme k nemu zodpovedajúce tagy, popisy, možnosti uloženia do obľúbených položiek. Robíme všetko pre to, aby ľudia Vaše video ľahko našli.

Prečo využiť videomarketing?

Videá tvorené za účelom podpory marketingu Vašej firmy, značky, produktov a služieb dokážu osloviť záujemcov o Vašu ponuku dokonca oveľa efektívnejšie ako televízna reklama. S vedomím, že stále viac ľudí sa obracia na internet pri hľadaní potrebných informácií, videá servírované rýchlo a za horúca veľmi účinne ukoja hlad užívateľov po nových a užitočných informáciách. Dajte im možnosť nájsť tieto informácie vo videách, ktoré pre Vás vyrobíme a získate tak nových, perspektívnych zákazníkov.


Pozrite si ukážku videoprezentácie:

Informácie o firmách zo Slovenska ako textové informácie, videá, IČ DPH číslo atď.

Adresarfiriem.sk je obchodný adresár firiem na Slovensku! Vďaka obrázkom, textovým popisom a firemným videám poskytujeme komplexný prehľad o slovenských firmách. Tu tiež môžete zistiť IČ DPH číslo ako aj obrat, počet zamestnancov, spoločníkov, osoby konajúce v mene spoločnosti a mnoho ďalších informácií.